Projekt Brysiowa kr@ina

21 października 2018

Projekt „Brysiowa kr@ina” realizowany przez Polską Akademię Oświaty jest finansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy. Jest on projektem o charakterze profilaktycznym mającym stanowić odpowiedź na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są Dzieci już od najmłodszych lat – uzależnienia behawioralne, czyli uzależnienia od czynności tj. np. gier komputerowych, Internetu, korzystania z tabletów itp. Ważną częścią naszego Projektu jest również edukacja Rodziców w tym zakresie, bo to przecież Rodzice w pierwszych (najważniejszych!) latach życia modelują zachowania swoich Pociech.
Projekt składa się z:
1. Warsztatów dla dzieci w wymiarze 3h dydaktycznych realizowane w formie – 1 spotkanie- 45 min, 2 spotkanie 2×45, realizatorem w Państwa przedszkolu będzie Pani Magdalena Zachodny

2. Warsztaty dla rodziców – 2 spotkania w wymiarze 3 h dydaktycznych, realizatorem będzie Pani Marzena Decyk

2. Warsztaty dla nauczycieli – 1 spotkanie w wymiarze 3 h dydaktycznych, realizatorem będzie Pani Marzena Decyk

Zajęcia z Dziećmi to:
przede wszystkim zabawa z wykorzystaniem bajek terapeutycznych, elementów zabaw fundamentalnych i różnych aktywności plastycznych. Podczas spotkań Dzieciom towarzyszy postać Tygryska Brysia, który zaprasza do aktywności wspierających rozwój społeczny u najmłodszych, jednocześnie zachęcając do innego spędzania czasu, niż przed monitorem.

Warsztaty dla Rodziców to:
dwa spotkania, podczas których rodzice poznają wpływ niewłaściwego korzystania z urządzeń takich jak smartfon, tablet, laptop przez najmłodszych oraz wpływ tych urządzeń na rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Poznają także różne sposoby radzenia sobie w sytuacjach trudnych wychowawczo – kiedy dzieci nie chcą przestać oglądać bajek czy grać w gry komputerowe.

https://p419.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/Zaproszenie-P-419-Rodzice-Brysiowa-Kr@ina-Włochy.doc 

https://p419.edu.pl/wp-content/uploads/2018/10/Plakat-Brysiowa-Kr@ina-Włochy1.pdf

Informacja o przetwarzaniu danych osobowychZbiórka nowych zabawek dla dzieci z oddziałów onkologicznych
Skip to content