Oblodzenia

16 lutego 2021

Uwaga Rodzice!!!

Zbiorniki wodne na terenie Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy pokrywa warstwa lodu, która miejscami jest nieregularna i bardzo cienka. Należy pamiętać, że rozkład temperatury w naturalnym zbiorniku jest zmienny. Przy brzegu, pokrywa lodu może być gruba, a w innym jej warstwa będzie zbyt cienka, aby utrzymać człowieka. Na środku zbiornika woda zamarza później przez co lód w tym miejscu jest cieńszy niż przy brzegu. Cieńszy lód będzie także zawsze w pobliżu ujść wszelkiego rodzaju wylotów, pod mostami oraz w miejscach porośniętych roślinnością podwodną oraz trzciną. Wejście na zamarzniętą taflę wody na zbiorniku wodnym zawsze stwarza ryzyko utonięcia.
Poniżej linki ze stron Komendy Głównej Policji oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z zasadami bezpiecznego wchodzenia na zamarznięte akweny oraz postępowania w przypadku wpadnięcia do wody.

https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/198796,Policjanci-ostrzegaja-przed-wchodzeniem-na-niebezpieczny-lod.html?search=57249301https://www.gov.pl/web/kppsp-wolsztyn/2-wchodzac-na-lod-ryzykujesz-zyciem

Dyżur wakacyjnyDzień otwarty
Skip to content