Projekt "Mój świat - moja sztuka, czyli sztuka wokół nas"

20 lutego 2018
Od marca do listopada 2018r. w przedszkolu będzie realizowany projekt pt.: „Mój świat – moja sztuka, czyli sztuka wokół nas.”  Projekt realizowany przez fundację: Bez Wizy wspierany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy i  Dzielnicę Włochy. Cykl zajęć ma na celu uświadomienie odbiorcom, jak wiele elementów świata sztuki przenika do codziennego życia. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że obrus, tapeta lub obudowa telefonu komórkowego mogą być dziełem artysty, czasami nawet inspirowanym wielkim dziełem sztuki.
Autorom  projektu zależy, by uzmysłowić dzieciom jakim bogactwem i różnorodnością może pochwalić się sztuka użytkowa, którą zajmowali się czasami nawet wielcy artyści. Porozmawiają o wyborach i konkursach, o kompozycji i pomysłach, o szkicach i ostatecznym kształcie dzieła. O reklamie i ilustracji, o ciekawych biografiach i przypadkowych zdarzeniach… W ten sposób postarają się pokazać, że wiele rzeczy dzieje się równocześnie i że są nierozerwalnie połączone.
Tematy zajęć:
1.     LOGOTYP
2.     OPAKOWANIE
3.     MEBEL
4.     TKANINA
5.     POMNIK
6.     WITRYNA SKLEPOWA
7.     ILUSTRACJA/OKŁADKA
8.     ZASTAWA STOŁOWA
Podstawowe terminy poruszane i wyjaśniane na zajęciach to: model, makieta, projekt, szkic koncepcyjny, artysta grafik, artysta rzeźbiarz, ceramika, wypalanie ceramiki, szkliwienie, wystawiennictwo, inspiracja, nowatorstwo, przestrzeń, techniki graficzne, papier, tkanina, narzędzie, konkurs, wystawa pokonkursowa, katalog, plebiscyt, sztuka użytkowa, dzieło sztuki, muzeum, wystawa czasowa, galeria sztuki, wydarzenie artystyczne, wernisaż, sztuka współczesna, rzemiosło artystyczne, detal,  itd.

Dzień otwarty – informacjeEWALUACJA WEWNĘTRZNA W PRZEDSZKOLU
Skip to content